Bussen van Vientiane naar Chiang Mai

Bussen van Vientiane naar Chiang Mai

Vientiane
Chiang Mai
di 29 sep
+ Retour toevoegen
2 reizigers
Op zoek naar je beste routes — bijna klaar!
Sorteren op
Filters
Vertrektijd
Vervoerstype
Vertrekstation
Aankomststation
Boek Faciliteiten
Prijs
Aankomsttijd
Operators
 
 
 
 
 

Vientiane naar Chiang Mai Bestemmingsrecensies

KR
Kathelijn R
Weinig beenruimte, koude voeten
Van Vientiane naar Chiang Mai, Bus Standaard, Family Service (Family Service), 19 jan 2025
KA
Kristafer A
Honestly a bus is a bus, however the staff for this journey went above and beyond anything that I expected as a customer. Specifically, Ya, and her small team were able to make sure that I understood and you transferred or changes in the journey so I'm really very happy.
Van Vientiane naar Chiang Mai, Bus Express, Tara Tour and Travel (ธาราทัวร์แอนด์ทราเวล), 15 aug 2026
JG
Jules G
The organization was good and quite clear, they really take care of you, and you cannot loose yourself. The issue is they promise you to get you to Chiang Mai at 6:00 am and they give you bus ticket on which it's written that the bus arrives at 8:40... Just let know customers the real time so they can chose wisely their options! Also mentioning the bus company would be good - The bus was really late (which is not their fault) and summed up in 4 hours delay which cancel my plans on arrival.
Van Vientiane naar Chiang Mai, Bus Standaard, Family Service (Family Service), 11 aug 2026
BR
Brandon R
I thought the customer service from this company was great. They called day of to make sure I needed a ride to the pickup point. Every bit was smooth grabbed me from the hotel. They showed up at the bridge once I was done with immigration, and at every point made sure to tell me which bus plus where to get off. Amazing. The ride on the other hand was terrible the seating was way too cramped, and an uncomfortable ride for more than a stop or two. However, the driver got us there safe and sound.
Van Vientiane naar Chiang Mai, Bus Standaard, Family Service (Family Service), 18 jul 2026
CB
Charlotte B
Fully understanding this company is local, I get why they only speak their language. However, when you have a large percentage of travelers who are tourists, and a vast majority of them speak English, it might be a good idea to have a local who is multi-lingual to assist travelers at the bus station AND on the bus. The stops that offer toilet breaks is confusing when people are constantly loading and unloading throughout the trip. At the very least, the rest stops should be listed on 12Go's site when purchasing the ticket, or on the app, or via text (LINE, Whatsapp) before arriving at the stop so passengers can prepare. The transfer was horrendous! Was told IN WRITING via email, "Vientiane Transfer" meant I'd be picked up at my hotel, only to find out, it was too far out, which caused me to miss the bus AND had to pay another night at the hotel. Next day took a taxi to one of the pickup places (One Vientiane Hotel) only to be told to walk (with all my luggage) to what appeared to be a laundry location, to wait for transportation to the bus station. I could've just gone to the bus station, it was closer to my hotel than the pickup spot and less LAK! Then, while waiting, the laundry person's cat, which I'm not a fan of (not a cat person) kept bothering me. It was annoying and uncomfortable, she kept calling it away. After waiting for 40 minutes she hurries me into a car with 2 other people and drives like a lunatic while arguing with someone on her cell. Get to the bus station (where I could've gone in the first place) load the bus after 30+ minutes of waiting, get to the LAO border and immigration to check out, back to the van, to Thailand immigration/boarder, then to the final bus to get back to CM. The experience was INSANE, with no one explaining anything. We all were just following each other. The best thing was the lady who waited for all passengers to get through Immigration before we boarded the van, to get to our respective buses at different locations. She spoke enough English to communicate with us effectively. I hope she gets paid very well, cause that seems like a harrowing job. But I was very thankful for her and her assistance during the entire debacle. Finally, the bus to CM arrived, but it was shaky, meaning it rocked side-to-side, and the suspension had us bouncing like balls. We were ROCKING AND ROLLING, literally! Not fun, through winding roads in the mountains! I've taken several bus lines before, but will never use this one again. Unfortunately it was the only one available for the time I wanted to get back to CM. Next time I'll fly.
Van Vientiane naar Chiang Mai, Bus VIP, Soutchai Travel (ບໍລິສັດ ສຸດໃຈທ່ອງທ່ຽວ ຈໍາກັດຜູ້ດຽວ), 15 nov 2025
B
Baylee
The steps for purchasing the tickets were unclear and when the driver dropped us off at the first bus station they didn’t tell us anything but the rest they were good about making sure we knew where to go. And then they said we were going VIP and when we got there it was a total different bus and we were told we were to Nong Khai but they dropped us at Udon where nothing was opened and we were not able to get anything to eat and they didn’t stop. The transportation to and from the border was great but after that we didn’t have great service
Van Vientiane naar Chiang Mai, Bus Standaard, Family Service (Family Service), 7 okt 2025
HW
Hal W
Excellent service, small problems rectified with a smile.
Van Vientiane naar Chiang Mai, Bus Standaard, Family Service (Family Service), 5 jul 2025
HW
Heinrich W
3 hours waiting at the station. .
Van Vientiane naar Chiang Mai, Bus Express, Tara Tour and Travel (ธาราทัวร์แอนด์ทราเวล), 12 jun 2025
C
Camilo
The trip that should take approximately 10-11 hrs and 1-2 buses, instead became a 19 & 1/2 hr trip and consisted of a taxi ride from Vientiane to the laos border @ 3pm, then a bus to the Thai border, 45 minute wait, then a taxi to Nong khai bus station, a hour wait, then a 1 hr bus trip to Udon Thani bus station, then another 2 hr wait, then a 11 & 1/2 hr bus ride to Chiang Mai, arriving at 9.30 am. Considering a bus ride from Vientiane to Bangkok is only around 11-12hrs . The tour company should maybe a little more transparent about the 6 transfers and the 20 hr journey, instead of the 14 hr , seemingly hassle free service they claim to provide.
Van Vientiane naar Chiang Mai, Bus Standaard, Family Service (Family Service), 19 mei 2025
4.4
15 recensies van klanten
5
40%
4
27%
3
20%
2
13%
1
0%

Schema voor Vientiane naar Chiang Mai via Bus

ExploitantKlasseVertrektijdAankomsttijdPrijsRecensie
Tara Tour and Travel
Express
13:30
05:00
US$ 52,43
Tara Tour and Travel
Express Bus 38pax
13:30
07:30
US$ 52,43
  3.0
Tara Tour and Travel
Express
13:30
07:30
US$ 52,43
  3.0
Soutchai Travel
VIP-Klasse
14:00
03:00
US$ 45,00
Family Service
Taxi + Sitting Bus
15:00
06:00
US$ 41,95
  4.5
Family Service
Standaard
15:00
06:00
US$ 41,95
  4.7
Soutchai Travel
VIP
15:00
08:00
US$ 28,05
RG Adventure
Taxi + Song Taew + Van + Bus
15:00
04:30
US$ 74,91

Met de bus van Vientiane naar Chiang Mai

Reizen per bus blijft een van de meest betaalbare en handige manieren om tussen veel bestemmingen te reizen. Met de bus van Vientiane naar Chiang Mai reizen is misschien niet de snelste manier van reizen, maar toch geven veel reizigers de voorkeur aan de bus op deze route. Met eenvoudig online boeken en kaartjes van verschillende klassen voor ieders budget en voorkeuren, is de bus van Vientiane naar Chiang Mai een bewuste en budgetvriendelijke mogelijkheid.

Bekijk de dienstregeling voordat je jouw kaartje boekt en lees de beoordelingen van andere reizigers om de reis te kiezen die het beste bij je past. Merk op dat er verschillende busterminals kunnen zijn op je vertrek- of aankomstpunt. Kijk altijd na waar je vertrekt en aankomt. Dat kan cruciaal zijn als je aansluiting moet maken.

Hier is de lijst van exploitanten die de route bedienen: .

Hoe ver is Vientiane van Chiang Mai?

Als je met de bus reist, bedraagt de afstand 3896 kilometer van Vientiane naar Chiang Mai.

Hoe lang duurt het om van Vientiane naar Chiang Mai te reizen met de bus?

Bussen hebben normaal gezien tussen 18uur en 18uur uur nodig om van Vientiane naar Chiang Mai te reizen. Merk op dat de reistijd enkel als referentie dient en kan afhangen van verschillende factoren zoals verkeer en weersomstandigheden. Zware regenval maakt de reis bijna onvermijdelijk langer door slechte zichtbaarheid of overstromingen. Wegwerkzaamheden, die vaak voorkomen, leiden tot omleidingen en langere reistijden. Belangrijke nationale feestdagen, lange weekends of hoogseizoenperiodes kunnen vertragingen veroorzaken, zowel bij vertrek als aankomst - plan dienovereenkomstig om teleurstelling te voorkomen, vooral als je verdere aansluitingen en een strak schema hebt.

Op deze route biedt Tara Tour and Travel (ธาราทัวร์แอนด์ทราเวล) de snelste service. De bussen van Tara Tour and Travel (ธาราทัวร์แอนด์ทราเวล) doen er meestal het langst over.

Vergeet echter niet dat kaartjes met de kortste reistijd meestal het duurst zijn. Toch loont het om iets meer uit te geven om er zeker van te zijn dat je bus rechtstreeks rijdt zonder extra haltes en gebruik maakt van snelwegen in plaats van lokale wegen.

Hoeveel kost het om met de bus van Vientiane naar Chiang Mai te reizen?

De prijs van je buskaartje hangt niet alleen af van de afstand die je moet afleggen, maar ook van de klasse van je bus. Verwacht bijvoorbeeld dat je meer betaalt voor VIP- of slaapbussen, terwijl gewone bussen weliswaar de goedkoopste optie zijn, maar vaak een compromis vormen op het gebied van comfort en reistijd. Vaak zijn ze de enige optie zijn als je midden op de route in- of uitstapt.

Hoe dan ook, reizen met de bus tussen Vientiane en Chiang Mai blijft een betaalbare optie. Het goedkoopste kaartje wordt aangeboden door Tara Tour and Travel (ธาราทัวร์แอนด์ทราเวล) en kost USD 78.67. Een kaartje van Tara Tour and Travel (ธาราทัวร์แอนด์ทราเวล) kost gemiddeld USD 78.67.

Handige tips voor als je met de bus reist

  • Als je van plan bent tijdens het hoogseizoen, in het weekend of op nationale feestdagen te reizen, is het sterk aanbevolen je buskaartjes vooraf te reserveren. De vraag is dan het grootst, maar vaak blijft het aantal bussen op het traject gelijk. Hoe vroeger je jouw plaats reserveert, hoe beter. Op sommige routes moet je jouw kaartje meer dan een maand van tevoren reserveren, en op andere routes volstaat een paar dagen van tevoren. Probeer in dergelijke periodes zoveel mogelijk van tevoren online te reserveren, want als je zonder kaartje op het busstation verschijnt, kan je urenlang in de rij staan of ronduit gestrand raken.

  • VIP, 1st, Gold, en soortgelijke buskaartjes zijn de duurste optie, maar ze bieden meer comfort. Gewoonlijk is de prijs van dergelijke kaartjes inclusief brede zachte ligstoelen, dekens, water en snacks of lunch, en soms wat toiletartikelen. Bussen uit de hogere klasse reizen sneller, stoppen minder vaak tijdens de route en bieden hun passagiers gewoonlijk ruimere zitplaatsen en een betere reiservaring.

  • Niet alle bussen hebben een toilet aan boord, maar over het algemeen plannen alle vervoerders voor alle reizen van meer dan drie uur een toilet- en/of een lunchstop. Hoewel de exploitanten zeker hun best doen om de toiletten aan boord schoon te houden, kan de geur soms een probleem zijn. Voor langere reizen kan het een goed idee zijn om een stoel te reserveren die wat verder van het toilet verwijderd is. Het is ook altijd beter om naar het toilet te gaan tijdens een pauze aan een van de haltes, dan het toilet in de bus te gebruiken.

  • Als je met een bus met airconditioning reist, zorg er dan voor dat je warme kleding bij je hebt. Een capuchon, een warme sjaal of een muts kan een goed idee zijn. De airconditioning op bussen kan vaak bijzonder koud zijn, en een loopneus en keelpijn zijn schering en inslag na zelfs niet de langste busritten.

  • Draag altijd je veiligheidsgordel, zelfs als je busbegeleider of chauffeur daar niet op aandringt. Je veiligheid komt op de eerste plaats. Alle bussen zijn normaal gesproken uitgerust met veiligheidsgordels, maar het kan zijn dat je toch even moet zoeken naar de veiligheidsgordel. Neem de tijd om de gordel te vinden en op de juiste manier te bevestigen.

  • Houd oordopjes en een slaapmasker bij de hand om te voorkomen dat je wordt gestoord door de binnenverlichting, die zelfs 's nachts tijdens haltes wordt ingeschakeld, en te luide muziek of geluid van het entertainmentsysteem aan boord.

  • Uit beleefdheid tegenover andere passagiers vragen we je om sterke parfums of sterk ruikend voedsel te vermijden. Sommige voedingsmiddelen zoals kaas of doerians zijn verboden om mee te nemen aan boord. Controleer dit vooraf. Alcohol is ook verboden in de meeste bussen.

  • Als de bus onderweg moet tanken, worden de passagiers verzocht uit te stappen. Het is om veiligheidsredenen niet toegestaan te tanken met passagiers aan boord. Meestal duurt dit 5 tot 10 minuten en wordt het vaak gecombineerd met een pauze.

  • Indien niet anders vermeld in je kaartjes, kom dan 20-30 minuten voor vertrek naar de busterminal. Dit geeft je voldoende tijd om het vertrekplatform te vinden en in te checken. Voor internationale reizen heb je meer tijd nodig voor het inchecken en de douane.

Vervoer van Vientiane naar Chiang Mai

Informatie over de bus van Vientiane naar Chiang Mai

Goedkoopste busUS$ 60
Snelste bus15uur
Vroegste bus1:30 PM
Laatste bus3:00 PM
Dagelijkse busroutes3
Afstand3896 kilometers
BusmaatschappijenFamily Service, RG Adventure, Soutchai Travel, Tara Tour and Travel