Färjor från Hat Yai till Koh Phangan

Färjor från Hat Yai till Koh Phangan

Hat Yai
Koh Phangan
tors 24 sep.
+ Lägg till returresa
2 resenärer
Hittar de bästa rutterna till dig – nästan klar!
Sortera på
Filter
Avgångstid
Typ av transport
Avresestation
Ankomststation
Bokningsmöjligheter
Pris
Ankomsttid
Driftföretag
 
 
 
 
 

Hat Yai till Koh Phangan destinations-omdömen

AH
Ali H
Its was a seemless and nonstop trip. Comfortable and clean ridea
Från Hat Yai till Koh Phangan, Färja Express, Phantip 1970 (พันทิพย์ 1970), 26 juli 2026
MF
Mohammad F
The van really need to change to a new one, its totally old. Seat was uncomfortable in addition van suspension is terrible
Från Hat Yai till Koh Phangan, Färja Express, Phantip 1970 (พันทิพย์ 1970), 22 okt. 2025
4.8
12 kundomdömen
5
92%
4
0%
3
8%
2
0%
1
0%

Hat Yai till Koh Phangan Ferry tidtabell

OperatorClassDeparture TimeArrival TimePriceRating
Phantip 1970
Express
08:30
17:00
18,95 US$
  5.0
Fame Tour
Sovfärja + minibuss
13:00
06:00
30,08 US$

Transport från Hat Yai till Koh Phangan

Fakta om färjan från Hat Yai till Koh Phangan

Billigaste Färja12 US$
Snabbaste Färja8t. 30m
Tidigaste Färja12:00 AM
Senaste Färjan5:45 PM
Dagliga Färjerutter3
Avstånd221 kilometer
FärjeföretagKST Travel, P Plus Express, Phantip 1970, Raja Ferry, Smart En Plus, Songserm, Thai Railway, Thai Railways