Verona till Languedoc

Verona till Languedoc

Verona
Languedoc
mån 21 dec.
+ Lägg till returresa
2 resenärer
Hittar de bästa rutterna till dig – nästan klar!
Sortera på
Filter
Avgångstid
Typ av transport
Avresestation
Ankomststation
Bokningsmöjligheter
Pris
Ankomsttid
Driftföretag
 
 
 
 
 

Att ta sig från Verona till Languedoc

Det är möjligt att resa mellan Verona och Languedoc med taxi. För närvarande är detta det enda tillgängliga alternativet för den här rutten.

Hur långt är det från Verona till Languedoc?

Reser man landvägen blir sträckan mellan Verona och Languedoc, 554 km, medan den är 554 km fågelvägen.

Hur lång tid tar det att ta sig från Verona till Languedoc?

Reser du med taxi mellan Verona och Languedoc, kan du förvänta dig att det tar 12 timmar.

Hur mycket kostar det att ta sig från Verona till Languedoc?

Biljetter med taxi för rutten Verona - Languedoc kostar dig runt USD 3,602.26. Köp biljetterna i förväg för att försäkra dig om att få bästa pris.

Hur många turer går det från Verona till Languedoc varje dag?

Taxi är alltid ett lockande alternativ eftersom du kan boka en bil som tar dig från Verona till Languedoc när som helst under dagen.

Användbara tips för den som reser mellan Verona och Languedoc med taxi

För att ta sig från Verona till Languedoc finns bara ett transportmedel att välja på, men det betyder inte att man inte kan göra resan så komfortabel som möjligt. Se våra enkla tips för att undvika besvikelser under resan. ##Taxi

Användbara tips för den som reser med taxi:

  • Om du planerar att ta omvägar under resan bör du diskutera detta med föraren eller tjänsteleverantören i förväg eftersom det kan påverka priset.
  • Om du har andra särskilda krav, t.ex. en bilbarnstol, ska du låta taxibolaget veta detta i förväg.

    Bolag som erbjuder resor mellan Verona och Languedoc

    Transferz.

Hur många resenärer väljer att ta sig från Verona till Languedoc med taxi?

Vi har sålt biljetter med taxi till 598 passagerare. Vissa av dem har lämnat omdömen om sin resa på den här sidan. Förbered dig genom att se resenärernas omdömen. De är alltid den mest användbara och pålitliga källan till information.

Transport från Verona till Languedoc

  • Taxi
    $ 2,901.43
  • Tåg är inte tillgänglig
  • Bussar är inte tillgänglig
  • Färjor är inte tillgänglig
  • Flyg är inte tillgänglig
  • Minibussar är inte tillgänglig

Fakta om transport från Verona till Languedoc

Billigaste Transport2 902 US$
Snabbaste Transport11t. 4m
Tidigaste Avgång12:00 AM
Senaste Avgången12:00 AM
Avgångar per dag2
Avstånd554 kilometer
Transportföretag