Phaphund till Uttar Pradesh

Phaphund till Uttar Pradesh

Phaphund
Uttar Pradesh
mån 28 sep.
+ Lägg till returresa
2 resenärer
Hittar de bästa rutterna till dig – nästan klar!
Sortera på
Filter
Avgångstid
Typ av transport
Avresestation
Ankomststation
Bokningsmöjligheter
Pris
Ankomsttid
Driftföretag
 
 
 
 
 

Phaphund till Uttar Pradesh tidtabell

TypeOperatorClassDeparture TimeArrival TimePriceRating
Bus
Samay Shatabdi Travels
Sittplats utan AC
22:15
03:35
10,45 US$
Bus
Samay Shatabdi Travels
Sovvagn med AC
22:45
02:24
27,45 US$
Bus
Samay Shatabdi Travels
Sovvagn med AC
23:15
02:54
28,55 US$
Bus
Shatabdi Travels Gurugram
Sovvagn med AC
23:15
04:35
13,17 US$

Att ta sig från Phaphund till Uttar Pradesh

Det är möjligt att resa mellan Phaphund och Uttar Pradesh med Tåg och taxi. Taxi garanterar snabbast resa på den här rutten. Tåg är det långsammaste alternativet. Den dyraste biljetten kostar dig USD 101.30 om du väljer Taxi. För att hålla nere priset kan du välja tåg, vilket endast kostar dig USD 3.85.

Hur lång tid tar det att ta sig från Phaphund till Uttar Pradesh?

Det kan ta alltifrån 3 till 4 timmar att resa mellan Phaphund och Uttar Pradesh beroende på vilket transportmedel du väljer. Taxi är det snabbaste sättet att resa mellan Phaphund och Uttar Pradesh. Taxi tar dig till din destination på 2t. 47m. Med Tåg går det mycket långsammare, ca 3t. 27m att ta sig till Uttar Pradesh.

Hur mycket kostar det att ta sig från Phaphund till Uttar Pradesh?

Att resa mellan Phaphund och Uttar Pradesh kan kosta så lite som USD 3.85 om du väljer en Indian Railways tåg, eller kosta så mycket som USD 101.30 om du väljer en biljett med TaxiBazaar Taxi. Detta är en lista över hur mycket du kan förvänta dig att behöva betala med varje transportmedel längs den här rutten.

Hur många resor per dag anordnas mellan Phaphund och Uttar Pradesh ?

  • 3 från Phaphund till Uttar Pradesh från 08:58 Phaphund fram till 08:58 Phaphund
  • 3 från Phaphund till Uttar Pradesh från 00:00 Auraiya fram till 00:00 Auraiya

Se ovan för buss- tåg- flyg- och färjetidtabeller från Phaphund till Uttar Pradesh.

Vilket transportmedel är bäst för min rutt?

Taxi

Vissa resenärer anser att taxi är det bekvämaste sättet att resa landvägen tack vare flexibla avgångstider, möjligheten att välja fordonsstorlek och den bekymmersfria dörr-till-dörr-servicen.

Saker att komma ihåg: Om du planerar att ta omvägar under resan bör du diskutera detta med föraren eller tjänsteleverantören i förväg eftersom det kan påverka priset.

Bolag som erbjuder resor mellan Phaphund och Uttar Pradesh TaxiBazaar

Tåg

Tåg är ofta ett mycket bra val för långdistansresor, särskilt om du väljer ett nattåg med sovkojer. På så vis kan du sova dig genom hela resan. Var noga med att välja rätt klassbiljett för att få ut det mesta av din resa.

Observera att det finns vagnar med luftkonditionering eller endast fläkt, privata kupéer för 2 eller 4, hårda eller mjuka säten.
Ju högre klass du väljer, desto smidigare blir din resa. Andra klass med luftkonditionering, eller sovhytter med fläkt är ofta bra och pengasparande alternativ.

Vilket är det mest populära transportsättet från Phaphund till Uttar Pradesh?

Med Tåg kan du välja transportmedel och resa närsomhelst under dagen. Det förblir det populäraste alternativet tack vare de resonliga priserna och bekvämligheten.Av 1000 resenärer som köpt biljetter för den här rutten

  • 100% tog tåget

Transport från Phaphund till Uttar Pradesh

  • Tåg
    $ 3.85
  • Taxi
    $ 70.94
  • Bussar är inte tillgänglig
  • Färjor är inte tillgänglig
  • Flyg är inte tillgänglig
  • Minibussar är inte tillgänglig

Fakta om transport från Phaphund till Uttar Pradesh

Billigaste Transport4 US$
Snabbaste Transport2t. 47m
Tidigaste Avgång8:58 AM
Senaste Avgången8:58 AM
Avgångar per dag6
Avstånd140 kilometer
TransportföretagIndian Railways, TaxiBazaar