Mathura till Patna

Mathura till Patna

Mathura
Patna
tors 24 sep.
+ Lägg till returresa
2 resenärer
Hittar de bästa rutterna till dig – nästan klar!
Sortera på
Filter
Avgångstid
Typ av transport
Avresestation
Ankomststation
Bokningsmöjligheter
Pris
Ankomsttid
Driftföretag
 
 
 
 
 

Mathura till Patna tidtabell

TypeOperatorClassDeparture TimeArrival TimePriceRating
Taxi
TaxiBazaar
SUV 6pax
Any time
+14h 28m
813,33 US$
Taxi
TaxiBazaar
Hatchback 4pax
Any time
+14h 28m
591,41 US$
Bus
E Bus India
Plats med AC
17:00
08:30
33,98 US$
Bus
Rajdhani Express
Plats med AC
18:00
10:00
20,82 US$
Bus
Star City Bus
Plats med AC
18:00
08:30
25,21 US$
Bus
Jay Maa Kali Travels
Plats med AC
18:10
15:30
54,82 US$
Bus
Panwar Tour
Sovvagn med AC
18:30
16:00
13,76 US$
Bus
Maa Kali Travels
Plats med AC
19:25
10:15
17,53 US$
Bus
Vande Bharat Bus Service
Plats med AC
20:00
10:00
23,01 US$
Bus
Vande Bharat Bus Service
Plats med AC
20:30
09:00
20,82 US$
Bus
Vande Bharat Bus Service
Plats med AC
21:00
11:00
21,92 US$
Bus
Panwar Tour
Sovvagn med AC
21:30
12:30
13,76 US$
Bus
Rajdhani Express
Plats med AC
22:00
10:00
31,79 US$
Train
Indian Railways
1A - sovvagn, första klass med AC
23:15
19:30
32,32 US$
Train
Indian Railways
2A - AC 2-bäddars sovvagn
23:15
19:30
19,32 US$
Train
Indian Railways
3A – 3-bäddskupé med AC
23:55
20:15
15,30 US$
Train
Indian Railways
SL – Sovvagn
23:55
20:15
5,72 US$

Att ta sig från Mathura till Patna

Det är möjligt att resa mellan Mathura och Patna med Buss, tåg och taxi. Taxi garanterar snabbast resa på den här rutten. Buss är det långsammaste alternativet. Den dyraste biljetten kostar dig USD 48.23 om du väljer Buss. För att hålla nere priset kan du välja buss, vilket endast kostar dig USD 14.73.

Hur lång tid tar det att ta sig från Mathura till Patna?

Det kan ta alltifrån 15 till 22 timmar att resa mellan Mathura och Patna beroende på vilket transportmedel du väljer. Taxi är det snabbaste sättet att resa mellan Mathura och Patna. Taxi tar dig till din destination på 14t. 28m. Med Buss går det mycket långsammare, ca 21t. 30m att ta sig till Patna.

Hur mycket kostar det att ta sig från Mathura till Patna?

Att resa mellan Mathura och Patna kan kosta så lite som USD 14.73 om du väljer en Panwar Tour buss, eller kosta så mycket som USD 48.23 om du väljer en biljett med Star City Bus Buss. Detta är en lista över hur mycket du kan förvänta dig att behöva betala med varje transportmedel längs den här rutten.

Hur många resor per dag anordnas mellan Mathura och Patna ?

  • 2 från Mathura till Patna från 19:00 Mathura fram till 19:30 Mathura

Se ovan för buss- tåg- flyg- och färjetidtabeller från Mathura till Patna.

Vilket transportmedel är bäst för min rutt?

Buss

Att resa med buss från Mathura till Patna landvägen tar oundvikligen längre tid, men är i många fall det billigaste alternativet om du valt att resa med buss.

Saker att komma ihåg: Välj om möjligt en buss i en bättre kategori för att resa mer bekvämt. Dessa bussar har vanligtvis fällbara säten och är utrustade med luftkonditionering och toaletter ombord.

På dessa ingår ofta vatten, snacks eller en lätt lunch i biljettpriset, och de stannar till för toalettbesök längs vägen.

Bussbolag som kör rutten mellan Mathura och Patna Panwar Tour , Star City Bus

Taxi

Vissa resenärer anser att taxi är det bekvämaste sättet att resa landvägen tack vare flexibla avgångstider, möjligheten att välja fordonsstorlek och den bekymmersfria dörr-till-dörr-servicen.

Saker att komma ihåg: Om du planerar att ta omvägar under resan bör du diskutera detta med föraren eller tjänsteleverantören i förväg eftersom det kan påverka priset.

Bolag som erbjuder resor mellan Mathura och Patna TaxiBazaar

Tåg

Tåg är ofta ett mycket bra val för långdistansresor, särskilt om du väljer ett nattåg med sovkojer. På så vis kan du sova dig genom hela resan. Var noga med att välja rätt klassbiljett för att få ut det mesta av din resa.

Observera att det finns vagnar med luftkonditionering eller endast fläkt, privata kupéer för 2 eller 4, hårda eller mjuka säten.
Ju högre klass du väljer, desto smidigare blir din resa. Andra klass med luftkonditionering, eller sovhytter med fläkt är ofta bra och pengasparande alternativ.

Vilket är det mest populära transportsättet från Mathura till Patna?

Med Buss kan du välja transportmedel och resa närsomhelst under dagen. Det förblir det populäraste alternativet tack vare de resonliga priserna och bekvämligheten.Av 1000 resenärer som köpt biljetter för den här rutten

  • 100% valde buss

Transport från Mathura till Patna

Fakta om transport från Mathura till Patna

Billigaste Transport15 US$
Snabbaste Transport14t. 28m
Tidigaste Avgång12:10 AM
Senaste Avgången11:15 PM
Avgångar per dag2
Avstånd724 kilometer
TransportföretagIndian Railways, Panwar Tour , Star City Bus, TaxiBazaar