La Victoria till Cusco

La Victoria till Cusco

La Victoria
Cusco
ons 30 sep.
+ Lägg till returresa
2 resenärer
Hittar de bästa rutterna till dig – nästan klar!
Sortera på
Filter
Avgångstid
Typ av transport
Avresestation
Ankomststation
Bokningsmöjligheter
Pris
Ankomsttid
Driftföretag
 
 
 
 
 

Att ta sig från La Victoria till Cusco

Det är möjligt att resa mellan La Victoria och Cusco med buss. För närvarande är detta det enda tillgängliga alternativet för den här rutten.

Hur långt är det från La Victoria till Cusco?

Reser man landvägen blir sträckan mellan La Victoria och Cusco, 1150 km, medan den är 1150 km fågelvägen.

Hur lång tid tar det att ta sig från La Victoria till Cusco?

Reser du med buss mellan La Victoria och Cusco, kan du förvänta dig att det tar 23 timmar.

Hur mycket kostar det att ta sig från La Victoria till Cusco?

Biljetter med buss för rutten La Victoria - Cusco kostar dig runt USD 36.19. Köp biljetterna i förväg för att försäkra dig om att få bästa pris.

Hur många turer går det från La Victoria till Cusco varje dag?

Bussar från La Victoria till Cusco avgår 10 gånger om dagen.

Användbara tips för den som reser mellan La Victoria och Cusco med buss

För att ta sig från La Victoria till Cusco finns bara ett transportmedel att välja på, men det betyder inte att man inte kan göra resan så komfortabel som möjligt. Se våra enkla tips för att undvika besvikelser under resan. ##Buss

Användbara tips för den som reser med buss.

  • Välj om möjligt en buss i en bättre kategori för att resa mer bekvämt. Dessa bussar har vanligtvis fällbara säten och är utrustade med luftkonditionering och toaletter ombord.
  • Vatten, snacks eller en lätt lunch kan ingå i biljettpriset.
  • Inte alla bussar har toaletter ombord, men oroa dig inte - de stannar till för toalettbesök längs vägen.

Bolag som anordnar bussresor mellan La Victoria och Cusco Wari Palomino.

Hur många resenärer väljer att ta sig från La Victoria till Cusco med buss?

Vi har sålt biljetter med buss till 563 passagerare. Vissa av dem har lämnat omdömen om sin resa på den här sidan. Förbered dig genom att se resenärernas omdömen. De är alltid den mest användbara och pålitliga källan till information.

Transport från La Victoria till Cusco

  • Bussar
    $ 30.10
  • Tåg är inte tillgänglig
  • Färjor är inte tillgänglig
  • Flyg är inte tillgänglig
  • Taxi är inte tillgänglig
  • Minibussar är inte tillgänglig

Fakta om transport från La Victoria till Cusco

Billigaste Transport31 US$
Snabbaste Transport23t.
Tidigaste Avgång8:00 AM
Senaste Avgången6:15 PM
Avgångar per dag10
Avstånd1150 kilometer
TransportföretagWari Palomino