Arraial do Cabo till Niteroi

Arraial do Cabo till Niteroi

Arraial do Cabo
Niteroi
lör 26 sep.
+ Lägg till returresa
2 resenärer
Hittar de bästa rutterna till dig – nästan klar!
Sortera på
Filter
Avgångstid
Typ av transport
Avresestation
Ankomststation
Bokningsmöjligheter
Pris
Ankomsttid
Driftföretag
 
 
 
 
 

till tidtabell

TypeOperatorClassDeparture TimeArrival TimePriceRating
Bus
1001
Standard
02:00
06:20
21,08 US$
Bus
1001
Standard
02:30
06:10
14,57 US$
Bus
1001
Standard
03:00
06:20
21,25 US$
Bus
1001
Standard
03:20
06:40
21,25 US$
Bus
1001
Standard
04:00
07:25
14,57 US$
Bus
1001
Standard
05:25
08:55
13,42 US$
Bus
1001
Standard
05:42
11:02
21,08 US$
Bus
1001
Standard
06:05
09:35
18,54 US$
Bus
1001
Sovvagn
07:00
10:35
21,62 US$
Bus
1001
Standard
07:20
10:40
21,25 US$
Bus
1001
Standard
08:01
11:56
14,29 US$
Bus
1001
Standard
08:35
12:05
18,54 US$
Bus
1001
Standard
09:00
12:45
21,08 US$
Bus
1001
Standard
10:00
13:32
19,62 US$
Bus
1001
Standard
10:25
13:35
17,11 US$
Bus
1001
Standard
11:10
14:40
19,62 US$
Bus
1001
Standard
11:35
14:55
18,37 US$
Bus
1001
Standard
12:00
15:40
21,25 US$
Bus
1001
Standard
12:30
16:40
21,25 US$
Bus
1001
Standard
13:00
17:00
21,25 US$

Att ta sig från Arraial do Cabo till Niteroi

Det är möjligt att resa mellan Arraial do Cabo och Niteroi med Flygresa och buss. Buss garanterar snabbast resa på den här rutten. Flygresa är det långsammaste alternativet. Den dyraste biljetten kostar dig USD 447.19 om du väljer flygresa. För att hålla nere priset kan du välja buss, vilket endast kostar dig USD 7.21.

Hur lång tid tar det att ta sig från Arraial do Cabo till Niteroi?

Det kan ta alltifrån 2 till 6 timmar att resa mellan Arraial do Cabo och Niteroi beroende på vilket transportmedel du väljer. Buss är det snabbaste sättet att resa mellan Arraial do Cabo och Niteroi. Buss tar dig till din destination på 2t.. Med Flygresa går det mycket långsammare, ca 5t. 5m att ta sig till Niteroi.

Hur mycket kostar det att ta sig från Arraial do Cabo till Niteroi?

Att resa mellan Arraial do Cabo och Niteroi kan kosta så lite som USD 7.21 om du väljer en 1001 buss, eller kosta så mycket som USD 447.19 om du väljer en biljett med Azul flygresa. Detta är en lista över hur mycket du kan förvänta dig att behöva betala med varje transportmedel längs den här rutten.

Hur många resor per dag anordnas mellan Arraial do Cabo och Niteroi ?

  • 1 från Arraial do Cabo till Niteroi från 03:00 Rio de Janeiro fram till 22:37 Sao Pedro Da Aldeia Bus Station

Se ovan för buss- tåg- flyg- och färjetidtabeller från Arraial do Cabo till Niteroi.

Vilket transportmedel är bäst för min rutt?

Flyg

Att flyga är det snabbaste och ofta det dyraste sättet att resa från Arraial do Cabo till Niteroi, men med lite tur kan du komma över riktigt bra erbjudanden för så lite som USD 250.75.

Saker att komma ihåg: Observera att många av flygbolagen kan ha restriktioner avseende hur mycket det incheckade bagaget får väga. Ibland måste man även betala extra för själva incheckningen, val av plats eller transport av överdimensionerat bagage. Om du väljer att flyga måste du ta restiden till och från flygplatserna med i beräkningen, så väl som väntetiden innan flygavgång och vid bagageåterlämning, samt i passkontrollen i händelse av internationell flygning.

I vissa fall kan alla dessa procedurer förlänga restiden med inte mindre än 5 timmar.

Flygbolag som flyger mellan Arraial do Cabo och Niteroi Azul

Buss

Att resa med buss från Arraial do Cabo till Niteroi landvägen tar oundvikligen längre tid, men är i många fall det billigaste alternativet om du valt att resa med buss.

Saker att komma ihåg: Välj om möjligt en buss i en bättre kategori för att resa mer bekvämt. Dessa bussar har vanligtvis fällbara säten och är utrustade med luftkonditionering och toaletter ombord.

På dessa ingår ofta vatten, snacks eller en lätt lunch i biljettpriset, och de stannar till för toalettbesök längs vägen.

Bussbolag som kör rutten mellan Arraial do Cabo och Niteroi 1001

Vilket är det mest populära transportsättet från Arraial do Cabo till Niteroi?

Med Buss kan du välja transportmedel och resa närsomhelst under dagen. Det förblir det populäraste alternativet tack vare de resonliga priserna och bekvämligheten.Av 1000 resenärer som köpt biljetter för den här rutten

  • 100% valde buss

Transport från Arraial do Cabo till Niteroi

  • Tåg är inte tillgänglig
  • Bussar är inte tillgänglig
  • Färjor är inte tillgänglig
  • Flyg är inte tillgänglig
  • Taxi är inte tillgänglig
  • Minibussar är inte tillgänglig